Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Nikotynizm

Opublikowane: śr., 22-12-2021 - 11:59

Nowotwory stanowią ¼ przyczyn zgonu w Polsce powodując ponad 100 tys. zgonów rocznie. Większości tych tragedii można byłoby zapobiec kierując się wskazówkami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Najwięcej nowotworów jest przyczynowo związanych z paleniem tytoniu. W Polsce niemal połowa nowotworów spowodowana jest paleniem tytoniu, a jest to czynnik ryzyka, który można całkowicie wyeliminować.

Zapraszamy do lektury: Nikotynizm największą pojedynczą przyczyną chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony