Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Lista aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Nawet 30% nowotworów może być dietozależnych

Mgr Marta Miklewska (członkini naszego zespołu) wzięła udział w Konferencji Wojewódzkiej "Kontroluję nie ryzykuję" , gdzie opowiedziała o żywieniu w profilaktyce przeciwnowotworowej. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem podsumowującym to wystąpienie.

Czy Krajowy Rejestr Nowotworów powinien być traktowany jako dobro narodowe?

Wywiad z dr hab. n. med. Joanną A. Didkowską w "Menadżer Zdrowia"

Konferencja prasowa
Konferencja prasowa „Nowotwory – Pandemia i co dalej?”

W związku z odbywającym się 4 lutego Światowym Dniem Walki z Rakiem zorganizowaliśmy konferencję prasową pod hasłem „Nowotwory – Pandemia i co dalej?”.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem podsumowującym wydarzenie.

Nowy biuletyn już na stronie!

Z przyjemnością przedstawiamy nowy biuletyn dotyczący nowotworów złośliwych w Polsce w 2020 roku. Zachęcamy do zapoznania się z treścią.

Życzenia świąteczne

Życzymy Wesołych Świąt!

Konferencja prasowa finalizująca projekt e-KRN+

Na wydarzeniu przedstawiono najważniejsze funkcjonalności i produkty projektu e-KRN+, w tym Zintegrowaną Platformę Rejestrów Onkologicznych, moduł integracji rejestrów onkologicznych z systemami świadczeniodawców oraz Polski Rejestr Onko-Hematologiczny.

Publikujemy w The Lancet

W The Lancet Oncology zespół z Krajowego Rejestru Nowotworów opisał obecne i przewidywane obciążenie opieki onkologicznej przez ukraińskich uchodźców przybywających do Polski.

Grafika ilustrująca osoby na konferencji prasowej
Konferencja prasowa „e-KRN+ - wiele rejestrów nowotworowych na jednej platformie cyfrowej”

Konferencja finalizującą projekt „Budowa nowoczesnej platformy gromadzenia i analizy danych z Krajowego Rejestru Nowotworów oraz onkologicznych rejestrów narządowych, zintegrowanej z bazami świadczeniodawców leczących choroby onkologiczne (e KRN+)”.

VII Forum Rynku Zdrowia

Na VII Forum Rynku Zdrowia o onkologii – sieć problemów do rozwiązania. Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniami podczas sesji (m.in. min. Stanisław Gadomski, prof. Adam Maciejczyk, prof. Magdalena Rosińska)

Wpływ pandemii Covid-19 na system opieki onkologicznej - Raport 2021

Właśnie ukazał się raport przygotowany w Narodowym Instytucie Onkologii – Państwowym Instytucie Badawczym oceniający wpływ pandemii na Covid-19 na onkologię w Polsce. Zapraszamy do lektury.

Zespół KRN
Projekt e-KRN+

Projekt ma na celu zmianę sposobu funkcjonowania Krajowego Rejestru Nowotworów w taki sposób, aby zwolnić lekarzy z obowiązku wypełniania Karty Zgłoszenia Nowotworu Złośliwego jednocześnie zachowując kompletność i jakość informacji.

Nikotynizm

Nowotwory stanowią ¼ przyczyn zgonu w Polsce powodując ponad 100 tys. zgonów rocznie. Większości tych tragedii można byłoby zapobiec kierując się wskazówkami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Początek strony