Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Zespół KRN

Projekt e-KRN+

Opublikowane: śr., 22-12-2021 - 12:09

Projekt ma na celu  zmianę sposobu funkcjonowania Krajowego Rejestru Nowotworów w taki sposób, aby zwolnić lekarzy z obowiązku wypełniania Karty Zgłoszenia Nowotworu Złośliwego jednocześnie zachowując kompletność i jakość informacji.

Zakładamy całkowite odejście od dokumentów papierowych. Dane będą gromadzone w jednej zintegrowanej bazie wspólnej dla 16 Wojewódzkich Rejestrów Nowotworowych. Budowane w projekcie rozwiązania pozwolą na wymianę danych między systemami szpitalnymi i Krajowym Rejestrem Nowotworów.

Dzięki przygotowaniu ram technicznych i merytorycznych w ramach e-KRN+ przygotowujemy narzędzie do tworzenia rejestrów narządowych w onkologii. Jako pierwszy w ramach projektu powstanie rejestr hematoonkologiczny.

Model rejestru narządowego widzielibyśmy jako docelowy w nowotworach, w których istnieje potrzeba wprowadzenia rejestru jakościowego. Rejestr będzie miał do dyspozycji zaawansowane narzędzia analityczne umożliwiające generowanie wieloprzekrojowych raportów i statystyk.Dzięki realizacji projektu poszerzył się zakres raportów epidemiologicznych dostępnych na naszym portalu.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Czy Krajowy Rejestr Nowotworów powinien być traktowany jako dobro narodowe?

Wywiad z dr hab. n. med. Joanną A. Didkowską w "Menadżer Zdrowia"

Konferencja prasowa
Konferencja prasowa „Nowotwory – Pandemia i co dalej?”

W związku z odbywającym się 4 lutego Światowym Dniem Walki z Rakiem zorganizowaliśmy konferencję prasową pod hasłem „Nowotwory – Pandemia i co dalej?”.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem podsumowującym wydarzenie.

Nowy biuletyn już na stronie!

Z przyjemnością przedstawiamy nowy biuletyn dotyczący nowotworów złośliwych w Polsce w 2020 roku. Zachęcamy do zapoznania się z treścią.

Początek strony