Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Zespół KRN

Projekt e-KRN+

Opublikowane: śr., 22-12-2021 - 12:09

Projekt ma na celu  zmianę sposobu funkcjonowania Krajowego Rejestru Nowotworów w taki sposób, aby zwolnić lekarzy z obowiązku wypełniania Karty Zgłoszenia Nowotworu Złośliwego jednocześnie zachowując kompletność i jakość informacji.

Zakładamy całkowite odejście od dokumentów papierowych. Dane będą gromadzone w jednej zintegrowanej bazie wspólnej dla 16 Wojewódzkich Rejestrów Nowotworowych. Budowane w projekcie rozwiązania pozwolą na wymianę danych między systemami szpitalnymi i Krajowym Rejestrem Nowotworów.

Dzięki przygotowaniu ram technicznych i merytorycznych w ramach e-KRN+ przygotowujemy narzędzie do tworzenia rejestrów narządowych w onkologii. Jako pierwszy w ramach projektu powstanie rejestr hematoonkologiczny.

Model rejestru narządowego widzielibyśmy jako docelowy w nowotworach, w których istnieje potrzeba wprowadzenia rejestru jakościowego. Rejestr będzie miał do dyspozycji zaawansowane narzędzia analityczne umożliwiające generowanie wieloprzekrojowych raportów i statystyk.Dzięki realizacji projektu poszerzył się zakres raportów epidemiologicznych dostępnych na naszym portalu.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Nowy biuletyn już na stronie!

Z przyjemnością przedstawiamy nowy biuletyn dotyczący nowotworów złośliwych w Polsce w 2020 roku. Zachęcamy do zapoznania się z treścią.

Życzenia świąteczne

Życzymy Wesołych Świąt!

Konferencja prasowa finalizująca projekt e-KRN+

Na wydarzeniu przedstawiono najważniejsze funkcjonalności i produkty projektu e-KRN+, w tym Zintegrowaną Platformę Rejestrów Onkologicznych, moduł integracji rejestrów onkologicznych z systemami świadczeniodawców oraz Polski Rejestr Onko-Hematologiczny.

Początek strony