Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Zespół KRN

Projekt e-KRN+

Opublikowane: śr., 22-12-2021 - 12:09

Projekt ma na celu  zmianę sposobu funkcjonowania Krajowego Rejestru Nowotworów w taki sposób, aby zwolnić lekarzy z obowiązku wypełniania Karty Zgłoszenia Nowotworu Złośliwego jednocześnie zachowując kompletność i jakość informacji.

Zakładamy całkowite odejście od dokumentów papierowych. Dane będą gromadzone w jednej zintegrowanej bazie wspólnej dla 16 Wojewódzkich Rejestrów Nowotworowych. Budowane w projekcie rozwiązania pozwolą na wymianę danych między systemami szpitalnymi i Krajowym Rejestrem Nowotworów.

Dzięki przygotowaniu ram technicznych i merytorycznych w ramach e-KRN+ przygotowujemy narzędzie do tworzenia rejestrów narządowych w onkologii. Jako pierwszy w ramach projektu powstanie rejestr hematoonkologiczny.

Model rejestru narządowego widzielibyśmy jako docelowy w nowotworach, w których istnieje potrzeba wprowadzenia rejestru jakościowego. Rejestr będzie miał do dyspozycji zaawansowane narzędzia analityczne umożliwiające generowanie wieloprzekrojowych raportów i statystyk.Dzięki realizacji projektu poszerzył się zakres raportów epidemiologicznych dostępnych na naszym portalu.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony