Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Wpływ pandemii Covid-19 na system opieki onkologicznej - Raport 2021

Opublikowane: śr., 22-12-2021 - 12:15

Właśnie ukazał się raport przygotowany w Narodowym Instytucie Onkologii – Państwowym Instytucie Badawczym oceniający wpływ pandemii na Covid-19 na onkologię w Polsce.

Najbardziej pandemia odbiła się na badaniach przesiewowych ze względu na lockdown w okresie kwiecień-czerwiec 2020. Raport wskazuje również, że w stosunku do 2019 roku w 2020 roku zmniejszyła się liczba pacjentów, którym wystawiono karty DiLO i leczonych z powodu nowotworu.

Wpływ pandemii Covid-19 na system opieki onkologicznej - Raport 2021

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony