Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Nowotwór ucha środkowego
Czym jest?

Czym są raki ucha środkowego?

Raki ucha środkowego są nieprawidłowym i nieustającym wzrostem chorych komórek nowotworowych w uchu. Raki ucha środkowego należą do rzadkich nowotworów narządów głowy i szyi. W Polsce stwierdzanych jest kilkadziesiąt zachorowań rocznie. Częstość występowania tego nowotworu jest w grupach kobiet i mężczyzn zbliżona.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony