Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Nowotwory zarodkowe śródpiersia
Czym są?

Czym są nowotwory zarodkowe śródpiersia?

Nowotwory te wywodzą się z pierwotnych komórek płciowych, pozostałych w ciele po procesie rozwoju gonad. Dzielone są na guzy łagodne (potworniaki dojrzałe, teratoma maturum) oraz guzy złośliwe: nasieniaki (seminoma) i nienasieniaki (non-seminoma).

Nowotwory zarodkowe śródpiersia spotykane są w każdej grupie wiekowej, najczęściej jednak u osób w wieku 20-40 lat.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony