Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Białaczka z dużych ziarnistych limfocytów T
Czym jest?

Czym jest białaczka z dużych ziarnistych limfocytów T?

Białaczka z dużych ziarnistych limfocytów T jest chorobą rzadko występującą. W chorobie tej dochodzi do proliferacji klonu komórek T i stosunkowo często proliferacji poliklonalnych limfocytów B. Miałoby to zostać spowodowane hipotetycznym czynnikiem stymulującym, który nie jest znany.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony