Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Nowotwór kory
Objawy

Objawy raka kory nadnerczy

Rak kory nadnercza często ma przebieg bezobjawowy. Na rozpoznanie mogą naprowadzić objawy nadmiernej czynności hormonalnej guza; dzieje się tak w około połowie przypadków. Obecność objawów miejscowych (ból w obrębie jamy brzusznej, najczęściej w okolicy lędźwiowej, wyczuwalny guz, uczucie rozpierania w jamie brzusznej) zwykle świadczy o dużym zaawansowaniu miejscowym nowotworu. Rozpoznanie raka kory nadnercza jako guza przypadkowego jest niestety sprawą rzadką, jednak w czasach szerszego dostępu do badań obrazowych rośnie odsetek raków kory nadnercza wykrywanych w ten sposób.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony