Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Nowotwory u dzieci - tkanek miękkich
Po leczeniu

Po leczeniu

Rokowanie w mięsakach tkanek miękkich zależy od stadium zaawansowania typu histologicznego i cytologicznego  oraz lokalizacji pierwotnej guza (korzystne lokalizacje: oczodół, układ moczowo-płciowy z wyłączeniem gruczołu krokowego, niekorzystne: okolice okołooponowe, gruczoł krokowy, kończyny, tułów, okolica zaotrzewnowa).

Po zakończeniu leczenia pacjenci powinni regularnie zgłaszać się na badania kontrolne do   lekarzy z odpowiednim doświadczeniem. Pacjenci leczeni w dzieciństwie z powodu mięsaka tkanek miękkich wymagają przez całe życie monitorowania stanu zdrowia w poradni zajmującej się oceną odległych następstw terapii. Niezwykle istotne jest wykrywanie oraz leczenie potencjalnych powikłań leczenia onkologicznego.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony