Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Zespół POEMS
Czym jest?

Czym jest zespół POEMS?

Zespół POEMS to choroba komórek plazmatycznych określana akronimem opartym na skojarzeniu występujących objawów, czyli polineuropatii (uszkodzenia nerwów), powiększenia narządów wewnętrznych (organomegalia), zaburzeń endokrynnych (wydzielania hormonów), białka monoklonalnego (nieprawidłowego białka) i zmian skórnych (POEMS).

Zespół POEMS występuje bardzo rzadko. Szczyt zachorowań przypada na 5. i 6. dekadę życia.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony