Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Grasiczaki
Leczenie

Leczenie

Strategia leczenia grasiczaków zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania nowotworu. W I i II stopniu zaawansowania stosuje się resekcję chirurgiczną z dokładną oceną pooperacyjną. Przy naciekaniu torebki otaczającej narząd i jej przekraczaniu po leczeniu chirurgicznym stosuje się uzupełniającą radioterapię. W III i IV stopniu zaawansowania leczenie jest indywidualizowane. U wybranych chorych uzasadnione jest leczenie skojarzone z udziałem chemioterapii, chirurgii i radioterapii. W przypadkach nowotworów bardzo zaawansowanych stosuje się leczenie z intencją paliatywną.

Rokowanie zależy ściśle od stopnia zaawansowania i typu morfologicznego – w I i II stopniu zaawansowania jest dobre, w III i IV stopniu zaawansowania zależy od indywidualnej sytuacji klinicznej.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Czy Krajowy Rejestr Nowotworów powinien być traktowany jako dobro narodowe?

Wywiad z dr hab. n. med. Joanną A. Didkowską w "Menadżer Zdrowia"

Konferencja prasowa
Konferencja prasowa „Nowotwory – Pandemia i co dalej?”

W związku z odbywającym się 4 lutego Światowym Dniem Walki z Rakiem zorganizowaliśmy konferencję prasową pod hasłem „Nowotwory – Pandemia i co dalej?”.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem podsumowującym wydarzenie.

Nowy biuletyn już na stronie!

Z przyjemnością przedstawiamy nowy biuletyn dotyczący nowotworów złośliwych w Polsce w 2020 roku. Zachęcamy do zapoznania się z treścią.

Początek strony