Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Grasiczaki
Objawy

Objawy

Objawy grasiczaka wynikają z ucisku lub nacieku struktur otaczających (ból w klatce piersiowej, kaszel, duszność, obrzęk twarzy i szyi) oraz z występowania objawów ogólnoustrojowych towarzyszących nowotworom (zespołów paranowotworowych), z których najczęstszymi są objawy miastenii. Miastenia jest chorobą autoimmunologiczną, która polega na powstaniu w organizmie przeciwciał blokujących przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i objawia się postępującym zmęczeniem, objawami podwójnego widzenia, opadaniem powiek czy zaburzeniami połykania.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony