Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Nowotwory u dzieci - ośrodkowego układu nerwowego
Stadia zaawansowania

Stadia zaawansowania

W przypadku glejaków o niskim stopniu złośliwości rozróżniamy:

  •  typ I – lite guzy z niewielkim naciekiem z otaczających tkanek lub bez, które mogą być całkowicie usunięte,
  •  typ II – lite guzy otoczone strefą izolowanych komórek naciekających tkanki mózgu,
  •  typ III – rozrosty rozlane, naciekające rozlegle bez wyraźnego wytworzenia tego guza, a możliwość radykalnej operacji jest w tych przypadkach  trudna.

W przypadkach złośliwych glejaków i innych nowotworów ośrodkowego układu nerwowego nie można precyzyjnie określić stadium zaawansowania, gdyż wyniki leczenia uzależnione są od lokalizacji guza, jego wielkości, budowy histologicznej oraz tempa wzrastania i charakteru tego wzrastania.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony