Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Przewlekła białaczka mielomonocytowa
Czym jest?

Czym jest przewlekła białaczka mielomonocytowa?

Jest to klonalna nowotworowa choroba, z obecnością monocytozy we krwi obwodowej (monocyty powyżej 1000 w mm3), blastami w szpiku poniżej 20% i obrazem zespołu mielodysplastycznego lub mieloproliferacyjnego w szpiku. Chorobę tę wg klasyfikacji WHO zalicza się do tzw. zespołów z nakładania: mielodysplastycznych/mieloproleferacyjnych. Mediana wieku zachorowań wynosi 65-75 lat. Mężczyźni chorują 2 razy częściej niż kobiety.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony