Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Przewlekła białaczka mielomonocytowa
Diagnostyka

Diagnostyka

Rozpoznanie CMML ustala się na podstawie badania krwi obwodowej i szpiku. Liczba monocytów we krwi zawsze przewyższa 1000 w mm3. Konieczna jest ocena odsetka komórek blastycznych we krwi obwodowej i w szpiku. U części chorych (20-40%) stwierdza się zmiany cytogenetyczne: t(5;12), rzadziej t(5;7), t(5;14), t(5;10). Choroba może ulec progresji do ostrej białaczki szpikowej, dotyczy to szczególnie często chorych z zajęciem skóry.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony