Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Przewlekła białaczka mielomonocytowa
Leczenie

Leczenie

Leczenie zależne jest od typu białaczki. W typie MDS stosuje się leki hypometylujące: Azacytydynę i Decytabinę. W typie proliferacyjnym stosuje się cytostatyki: hydroxycarbamid, etoposid, małe dawki arabinozydu cytozyny. Jeśli choroba jest bezobjawowa, można przyjąć postawę wyczekującą. Transformacja do ostrej białaczki szpikowej (AML) jest wskazaniem do stosowania chemioterapii typowej dla ostrych białaczek i transplantacji komórek krwiotwórczych, jeśli chory uzyska całkowitą remisję, ma dawcę i spełnia inne kryteria pozwalające na wykonanie tej procedury.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony