Przejdź do treści

Szukaj w zintegrowanej platformie informacyjnej KRN:

Przewlekła białaczka mielomonocytowa
Typy morfologiczne

Typy morfologiczne

Wyróżnia się przewlekłą białaczkę mielomonocytową (CMML) typu zespołu mielodysplastycznego i CMML typu mieloproliferacyjnego. Inny podział to CMML typu 1 i 2. Typ mielodysplastyczny rozpoznaje się, gdy leukocytoza jest poniżej 13 000 w mm3 , a odsetek blastów we krwi obwodowej jest nie wyższy niż 5%, blasty w szpiku nie więcej niż 10%. Typ mieloproliferacyjny rozpoznaje się, gdy leukocytoza przekracza 13 000 w mm3, odsetek blastów we krwi obwodowej wynosi 5-19%, w szpiku 10-19%.

Kliknij aby otrzymać wersję do wydruku i PDF

Aktualności

Pięcioletnie przeżycia polskich pacjentów wynoszą 70 proc., to około 10 punktów procentowych mniej niż w innych krajach UE

Przeżywalność pięcioletnia polskich pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) wynosi obecnie 70 proc. – 10 proc. mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczny Biuletyn już dostępny!

Przedstawiamy Państwu tegoroczny Biuletyn z danymi o zachorowaniach i zgonach na nowotwory w 2021 roku. Zachęcamy do lektury!

Rak dróg żółciowych w Polsce - obraz epidemiologiczny wraz z analizą postępowania terapeutycznego w latach 2016-2020 - raport

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu poświęconego rakowi dróg żółciowych. W publikacji znajdziecie między innymi informacje dotyczące etiologii, czynników ryzyka, prewencji, objawów i diagnostyki, możliwości leczenia oraz epidemiologii.

Początek strony